Naše další cesta byla naplánovaná do námi vysněné Perské říše na které se momentálně nachází Íránská islámská republika. Na Írán jsme slyšeli jen slova chvály, takže když jsme viděli letenky za 4500,-kč a dokonce z Prahy, tak nebylo co řešit – tenhle sen si musíme splnit!

Původně jsme měli v plánu vystoupat na sopku Damávand, která je vysoká přes 5600m a nejsou na ní zapotřebí žádné speciální lezecké zkušenosti ani vybavení. Nakonec jsme usoudili, že bude větší výzva udělat si výlet na sever Iráku a vytvořit si vlastní názor na zemi, o které se tolik mluví v televizi. Bohužel se politická situace na severu Iráku týden před naším odletem přiostřila, protože to tam začali bombardovat svými stíhačky Turci. Po zvážení všech rizik i konzultaci s českým velvyslancem v Iráku jsme se rozhodli podniknout tenhle výlet i přes menší komplikace.

Dále jsme měli v plánu navštívit několik měst jižně od Teheránu a poznat jednu z nejhistoričtějších území vůbec. Pokud bude čas, tak bychom se rádi vykoupali i v Perském zálivu. Jelikož se jedná o jednu z nejpohostinějších zemí na světě, tak i proto má Írán největší komunitu couchsurferů. Toho jsme se rozhodli využít, abychom spaním u místních poznali nejlépe místní kulturu a zároveň utratili, co nejméně peněz.

Jak to celé dopadlo se dozvíte v dalším článku, který zveřejníme zítra!

POKRAČOVAT VE ČTENÍ >>