Klasický czech breakfast v tomhle vedru nikdy neuškodí, tak naše první kroky vedou do nedalekého 7/11, kde kupujeme dvojici krásně vychlazených Changů. Jdeme se najíst do jedné z mnoha plážových restaurací, kde potkáváme našeho známého ze Srbska. Dneska máme v plánu navštívit nedaleké ostrovy Ko Nang Yuan. Obcházíme pobřeží a ptáme se lidí s loďkou za kolik nás tam hodí. Nakonec sháníme jednoho Thajce, který nás za pár korun odváží svojí malou loďkou.
Po příjezdu na ostrov si necháváme baťohy v místní restauraci a platíme další nesmyslný poplatek za návštěvu ostrova. Poté se vydáváme na výšlap k viewpointu na jednom z ostrovů. Kopeček je to malinkej, ale s naším spánkovým deficitem v kombinaci s nesnesitelným vedrem nám přijde nekonečnej. Když se konečně vyškrábeme nahoru, tak potkáváme kluky, kteří si půjčili kajak a dávají okruh okolo celého Ko Taa. Výhled je tady opravdu úžasný. Gaza ještě vylézá na nejvyšší bod z kterého se následně nemůže dostat dolů. Vše dobře dopadlo, tak děláme pár fotek a sbíháme dolů, abychom mohli skočit do moře. Je to osvěžující a nemůžeme se nabažit zdejšího podmořského života. Neustále k nám plavou zvědavé rybky a navzájem na sebe čumíme 😀 Zahlídneme i pár malých mečounů, ale jsou bohužel dost plachý, takže se nepouštíme do žádné hlubší debaty. VIDEO (přepnout do HD)

rybičky, rybičky

rybáři jedou 😀
Několik hodin uteklo jako voda a my nasedáme společně s ostatními do několika větších lodí, které nás vezou zpátky na Ko Tao. Po celém dni jsme dost hladový, tak naše první kroky směřují do naší oblíbené restaurace. Potkáváme zde i holky, tak jim vyprávíme o dnešku a ukazujeme jim fotky. Já se pak odebírám ještě do moře, kde sleduju krásný západ slunce. Seznamuju se s jedním angličanem, který zrovna začíná svojí tříměsíční cestu. Vzhledem k tomu, že za pár dní odlétáme domů, tak mu docela závidím a dávám nějaké tipy na jeho cestu.
Po západu slunce se odebírám zpátky k chatkám, kde se setkávám s ostatními. Holky se zítra vrací na Ko Samui, protože tam mají zaplacený celou dobu ubytování. To znamená rozlučková párty na pláži. Barů je tady nespočet, takže je opravdu z čeho vybírat. Nejvíc se tady jedou zase buckety, což jsou takové malé kyblíky s whisky a nějakou brzdou. Finančně to vychází nejvýhodněji a jelikož se tady s alkoholem vůbec nešetří, tak to dokáže člověka i slušně nakopnout. Klábosíme, tancujeme a užíváme si uvolněnou atmosféru, která tady panuje. Čas jako by tady vůbec neexistoval. VIDEO
Holky jsou dost unavený, tak se s nimi loučíme a přesouváme se k dalšímu baru, kde je parádní bazén do kterého ihned skáču. Zábava je parádní, ale jelikož si chceme zítra půjčit motorky a zaboxovat si v jednom místním gymu, tak směřujeme domů. Cestou chytám ještě slinu a kupuju placatku whisky, což se ukázalo jako dobrý nápad, protože u vedlejší chatky sedí 2 holky z Litvy ke kterým se přidáváme. Důvodem, proč holky nespí v těchto pozdních hodinách, je návštěva ještěrky u nich na chatce. Snažíme se je uklidnit, že jsou neškodné a taky jich pár máme u nás. Když jí jdeme najít, tak nemůžeme věřit vlastním očím. Zachováváme s Gazou klid, ale ještěra velikosti menšího jezevčíka jsme vážně nečekali 😀 Holkám naše uklidňování moc nepomáhá, tak jim raději děláme společnost. Když už se z noci pomalu stává ráno, tak jdeme postupně všichni značně unavení spát.
Danny