Ranní budíček se nám jaksi nepovedl. Vstávat se nám rozhodně v 6 hodin nechtělo, takže jsme spali dál. Po pár hodinách jsme se ale přece jen vykopali z postele a šli se podívat ven, kde nás opět čekal maník s tuktukem, abysme s ním dneska zase jeli na Angkor za 8$. Nejdříve mu říkáme, že se jdeme najíst, a že se vrátíme.
Jelikož už jsme totálně bez peněz, tak kontrolujeme účet, jestli už nám nepřišly peníze. Bohužel stále nic, což nám velice komplikuje situaci, protože bez těch se na Angkor nepodíváme. Dáváme hlavy dohromady u pivka za posledních pár šušňů co jsem vytáhl z kapsy a rozhodujeme se jet bez peněz a tuktukářovi zaplatíme až cestou zpět.
Vracíme se před náš hotel a naskakujeme k němu. Je neskutečný vedro, takže jsme rádi, že tady pro nás má i nějakou vodu. Ještě že za ní nemusíme hned platit… 😀 Přijíždíme k Angkor Thomu a prozkoumáváme široké okolí. Snažíme se držet ve stínu kde jen to jde, protože je venku okolo 40°C a vzhledem k tomu, kolik máme k dispozici vody, je to velice dobrý nápad. Popisovat nepopsatelné tady nemá moc cenu. Ty stavby se musí vidět naživo, tak tady přiložím aspoň pár nic moc neříkajících fotek.

vytesané malby u chrámu Bayon
Po několika hodinách to tady už máme docela dobře prošlý, tak se přesouváme k Bayonu, kde je další chrám pro který jsou typické vytesané obličeje, viz fotka výše. Strávíme tady nějaký čas a pak se rychle tuktukem přesouváme k jednomu místnímu kopci, na který v tempu vyběhneme, abysme si stihli vyjít na chrám, který je na vrcholku a sledovali jak pomalu zapadá Slunce. Bohužel se chrámový komplex zavírá poměrně brzo, takže dolů jdeme ještě předtím, než stihne Slunce zajít za obzor.
Tuktukář nás odvezl zpět a čeká, že mu zaplatíme, tak společně jedeme k ATM pro peníze. Světe div se, peníze stále nepřišly na účet, takže nemáme jak zaplatit. 😀 Musím sáhnout na rozměněné bathy z Thajska a platím tuktukářovi jeho dnešní služby. Na pokoji si dáváme sprchu a vyrážíme na jídlo a pivko. Po dnešním dni je ho potřeba víc, než kdy jindy. Našli jsem si tady jednu zapadlou uličku vedle pub streetu, kde nás naláká jedna milá servírka. Popíjíme si pivka, vyplňujeme adresy na pohledy a přichází skupinka Taiwanců, kteří hledají místo asi pro 10 lidí, ale když vidí, že se do restaurace nevejdou tak odcházejí. Ihned na něj houkeme, že se klidně můžeme přesunout k menšímu stolu, a že se sem vlezou. Za to jsou moc rádi, děkují nám a objednávají nám pivka. Připíjíme si, pak objednávají další pivka, tak si připíjíme znovu, a pak už děláme společné fotky. 😀 Docela se to tady protáhlo, tak jdeme zaplatit. Jenže při placení to nechce vzít Dannyho kartu, ačkoliv už tam ty peníze musejí být. Už jsme to chtěli začít nějak řešit, ale přichází za námi jeden z Taiwanců a účet za nás platí. Problem solved. 😀
Cestou z restaurace se dostáváme na pub street a neskutečně to tady žije! Na ulici se přidáváme k ostatním a tančíme s nimi. Kluby řvou tak nahlas, že stačí přejít o 3 m vlevo nebo vpravo a hraje vám úplně jiná hudba, takže si každý přijde na své. 😀 Cestou do hotelu si chceme koupit hada na špejli za pouhý 1$, ale ani ten dolar nemáme, tak pokračujeme do hotelu, kam přicházíme asi v 11 hodin večer, kde si dáváme sprchu, bereme si bágly a jdeme na autobus, který nás odveze zpět do Bangkoku. Musím říct, že Kambodža byla skvělá a kdyby bylo víc času, určitě bychom se podívali i na jih, o kterém nám všichni tolik cestou básnili. Bohužel čas navíc už není, tak třeba příště…
Gaza