Co Vám budu povídat – vstávání po very very happy pizze bylo totální peklo. Dokonce jsmena chvilku uvažovali, že se na to dneska vysereme, ale čas nás opravdu tlačí. Trochu se popereme s gravitací a už jdeme dolů na recepci, kde na nás čeká taxikář, kterého jsme si včera domluvili. Při pohledu na nás mu asi bylo jasný, že nám Kambodža ukázalo své kouzlo. Nastupujeme do ťukťuku a vyrážíme směrem chrámový komplex Angkor.
Angkor je největší náboženský komplex na světě. V období 9. – 15. století zde leželo hlavní sídlo Khmerské říše a od roku 1992 je zapsán na seznam UNESCO. Mezi nejvýznamnější chrámy zde patří Angkor Wat; Angkor Thom, kde leží chrám Bayon a za zmínku stojí určitě i Ta Phrom, který nechali napospas džungli a je znám hlavně díky filmu Lara Croft. Ale najdete tady nespočet jiných chrámu. Dá se tady v klidu strávit i týden, ale na to bohužel nemáme čas a můžeme tady strávit jen 2 dny.
Platíme nemalé vstupné (1 den – 20$, 3 dny – 40$, týden – 60$) a jako první se jdeme podívat na již zmiňovaný Ta Phrom. Vedro je tady opravdu neskutečné, což našemu stavu taky moc neprospívá. Ale jakmile spatříme ty staré chrámy zarostlé kořenama, tak se nám dělá dobře. Ta energie je všudypřítomná. Svého času byl Angkor největším městem na světe, tak si prohlížíme každý detail a necháváme se unášet atmosférou. Jedinou kaňkou bylo, že jsme nepotkali Angelinu Jolie 😀 Naopak tady potkáváme naše známý fanoušky West Hamu 😀 Jeden dá obličej asi centimetr od našich hlav a začne řvát „Thomas Repkaaa!“. 😀 Procházíme to tady křížem krážem a poté se vydáváme na další místo a to Angkor Wat.
Tady je turistů o poznání daleko více. Bohužel vidíme i stinnou stránku této turistické atrakce a to jsou žebrající děti. Z každé strany jen slyšíme „one dolar sir, one dolar mister“ – je to smutné, ale tohle k JV Asii bohužel patří. Samotný Angkor Wat je úchvatný a my musíme projít každou místnůstku a uličku. Dokonce narážíme i na divoké opice, které si nás moc nevšímají. Myslím, že si tady nežijí špatně. Čas jakoby tady neexistoval, tudíž jsme překvapení kolik hodin jsme tady už strávili. Jdeme zpátky za taxikářem a jedeme zpátky do Siem Reap. Zbytek si projdeme zítra.
Po příjezdu na hotel dáváme rychlou sprchu a protože jsme pořádně vysílený, tak ihned na nějaké jídlo a pivko. Na ulicích neustále potkáváme nějaké znetvořené lidi, protože je Kambodža nejvíc zaminovaná země na světě. Bombardování Amíku tomu určitě taky moc nepomohlo. Kráčíme si to do baru, kde jsme si dávali pivko hned po příjezdu. Po cestě nás ale zastavují mladé holky, jestli bychom si nedali masáž. Byli to vážně jen masérky, ale povedlo se nám domluvit masáž s happy endem. Bohužel tu byla jen jedna hezká nebo lépe řečeno hezká natolik, aby nám stála za pár dolarů 😀 Nechávám jí Gazovi a jdu si dát pivko. V naší hospůdce bylo bohužel zavřeno, tak si sedám na chvilku s holkama na ulici před salón a pomáhám jim domlouvat kšefty 😀 Když mě to přestává bavit, tak jim říkám, ať vyřídí Gazovi, že na něj počkám na pub street. Ještě mi dávají kontakty, že by se chtěly sejít po práci. To určitě holky ;D
Na pub street si dávám pivko za 50centů a pozoruju okolní ruch – jen mě občas vyruší nějaký žebrák bez nějaký končetiny. Bohužel už máme samy málo a budeme rádi, když to do konce pobytu nějak přežijeme 😀 Za chvilku přijde Gazič a společně pozorujeme tohle bláznivý místo. Na každé straně ulice je několik hospod a diskoték. Uprostřed na ulici se paří a možná i páří 😀 S otevřenou hubou sledujeme, jak je tady každý mimo a totálně sjetej 😀
Náhle si všímáme dvou překrásných holek, které sedí u nedalekého stolu. Není co ztratit, tak jdu za nima, jestli by se k nám nechtěly přidat. Holky souhlasí a už je vedu k nám ke stolu. Sdělují nám, že jsou přímo ze Siem Reap. Podle zasedacího pořádku ta Gazova říká, že dělá někde prodavačku a ta moje naférovku přiznává, že je kurva, ale ujišťuje mě, že teď nepracuje. Hmmm, já si prostě umím vždycky vybrat… 😀 Po pár pivkách a jídle, který nám holky objednaly, se přesouváme na vedlejší diskotéku. Gaza ještě utíká na hotel pro Bong, který se bude určitě hodit 😀 Po chvilce je Gazič zpátky. Dáváme pár panáků, nějaký pivka a za chvilku se přesouváme na protější diskotéku.
Když se líbám s tou svojí, tak již zkušeně kontroluji rukou klín, jestli tam není něco navíc. Kontrola naštěstí proběhla bez komplikací 😀 Problém nastal, když se mě nějaký Korejci zeptali, co mi to čouhá z baťohu, načež vytahuju bong a zapaluju uprostřed diskotéky. V tom mi ho vytrhli nějaký týpci v uniformách a nesou ho pryč. To si samozřejmě nenechám líbit a beru si ho nazpátek s tím, že mi nikdo nebude brát suvenýr z Vietnamu a už jsem letěl ven z klubu 😀
Gaza přichází zkontrolovat situaci. Tak mu vysvětluju, co se stalo a dostáváme výtlem. Zaúkoluju Gazu, ať se věnuje holkám a já počkám na hotelu. Tam si konečně v klidu dávám bong a zhruba za hodinu se vrací Gaza. Bohužel bez holek, tak se ptám, co se stalo. Když už to vypadalo dobře, tak se frajerka zeptala na kolik si ji Gaza cení 😀 Prý jí prodavačka moc nevynáší, tak si občas musí přivydělat takhle… Poslal jí do prdele a raději dorazil za mnou na bong a spát, jelikož nás čeká budíček v 6 a další průzkum Angkoru!
Danny