Rozlepuji oči a první co vidím je krásný zadeček v kraťáskách. Kontroluju ostatní postele a všude jsou nádherný slečny! Kontroluji tep, jestli už nejsme v ráji, ale byly jen vyslyšeny naše včerejší modlitby a skutečně se náš dorm naplnil krásnejsma holkama 😀 To jsme museli být včera fakt moc, když jsme si toho nevšimli při příchodu na pokoj 😀 Docela škoda, že už dneska jedeme zase o dům dál.
Musel jsem chvilku čekat, než jsem mohl vylézt z postele, abych holky nevyděsil 😀 Potom nám už nic nebránilo v tom zajít si na pořádnou snídani do naší oblíbené Indické restaurace. Po návratu dáváme bágly na recepci a jdeme si společně s Lucasem koupit nějaký pivka před cestou. Když se vracíme, tak nás čeká nemilé překvapení. Před hostelem na nás už čeká ťukťuk, který tady měl být až za hodinu. Bereme rychle bágly a skáčeme dovnitř, protože nám už chtěli ujet. Prostě demence. Cestu samozřejmě využíváme k bongu 😀
Ťukťuk nás vyhazuje u nějaký hlavní silnice, kde máme počkat na autobus. Lucas vytahuje pytel plnej trávy, že s tím nerad jezdí busem a bylo by rozumný to vyhulit. Je toho sice docela dost, ale challange accepted. Všude je docela dost lidí, tak se snažíme co nejméně nápadně narvat bong a už dáváme jednu hlavu za druhou. Docela sranda, ale co rozhodně nebyla sranda bylo čekat na ten za*ranej autobus přes hodinu v tom ukrutným vedru. Jelikož autobus zastavil za rohem, tak jsme po předchozí jízdě autobusem okamžitě běželi zabrat nejlepší místa 😀 Několika hodinovou cestu jsme zhulený naštěstí v klidu prospali.
Do Vang Viengu přijíždíme už za tmy a samozřejmě nás hází na kraj města, kde už čekají ťukťuky. Nemáme moc na výběr, tak jeden bereme a jsme rádi, že má Lucas vyhlídnutý jeden Guesthouse. Na recepci se seznamujeme s mladým Američanem Aronem, který tady pracuje. Musíme říct, že to je kluk na svým místě a umí pracovat s lidma. Možná i jeho pozitivní přístup nás přiměl si tady pronajmout pokoj pro 3. Vybalujeme věci a už se připravujeme na večer prozkoumat trochu Vang Vieng.
Už ve Vientianu nám jeden z Kolumbijců říkal, že se máme na co těšit – prý mu párty zde změnily život 😀 Pro představu trochu představím toto město, jelikož jsem v životě nenavštívil něco tak bláznivýho a že toho bylo už hodně 😀 Největší zdejší atrakcí je TUBING (o tom v dalším článku) a večer je tu otevřeno několik venkovních diskoték, které mají návazně po sobě Happy Hours – pití zdarma. Ano čtete správně pití zdarma! Takže si v 9 zajdeš na jednu párty, kde není žádné vstupné. Jediné co musíš udělat je chlastat zdarma 😀 Do toho si člověk může dát Happy balloons s rajským plynem a za hodinu se všechno zvěrstvo přesune do dalšího baru, kde se zase chlastá zdarma. Všude mladý, přátelští lidé, který si užívají života do sytosti – žádný agresivní hovada jako je tomu zvykem u nás. Jako bonus je tady obrovské množství mladých Korejek. Dnešní večer jsme nějak výrazně nepřehnali, protože máme zítra v plánu již zmiňovaný tubing a jsme unavený po cestě.
Danny