Dneska konečně přišel den, kvůli kterému jsme zůstali ve Vietnamu o několik dní déle než bylo v plánu. Slaví se tady Tet, což je něco jako Vietnamský Nový rok a Vánoce v jednom. Jsme dobře připravený, tak vyndáváme piva z lednice k snídani. 😀 Po snídani jsme šli hledat poštu, abychom mohli poslat pár pohledů, ale značení tady je vážně na palici, takže to hledáme dost dlouho. Je to tady vše krásně vyzdobené a my se nemůžeme dočkat na oslavy. 😀
Jelikož je skoro všude zavřeno, tak jsme vděční za náš oblíbený Prague pub, kde má Pavlína s manželem otevřeno. Jelikož je na vizitce znak trávy, tak se zkoušíme ptát na trávu, ale bohužel neúspěšně. Jsme rádi aspoň za bong a vietnamský tabák, který jsme tady sehnali. Vedle u stolu jsme pokecali s 2 dánama a 2 Francouzi. Zrovna se je snažil podělat jeden čistič bot, což je tady ale docela normální 😀
Následovala návštěva naší oblíbené hospůdky, kde mají pivko za 5k VND. Seznamujeme se s Joem a jeho přítelkyní. K debatě se za nedlouho připojí i 2 německé skupinky. Všechny náramně baví naše historka z Shanghaje. Celkově jsou tady všichni cestovatelé vyklidněný a fajn. Do toho jsem musel řešit i náš vztah na dálku s Clianne. Nějak mi neodepisovala, tak jsem chytil klasický hrábě a chtěl se s ní rozejít. Poprvé mi napsala, že mě miluje, tak jsem přimhouřil oči a dal jí ještě šanci a půjčil mobil Gazovi (kterej jsem mu půjčil 😀 pozn. Gazy), který s ní ještě řešil rozchod s Korinou.
Udělali jsme ze sebe fešáky a vyrazili zase na pivka, kde jsme potkali zase Joea s holkou. Hned jsme si zase perfektně pokecali a doporučili jim Base, kde budeme zase pařit dneska. V basu jsme si dali klasicky buckety a vodnici. Po chvilce vidíme Joea, který procházel okolo, tak za ním Gaza vyběhl a řekl mu, ať se přidají. To taky udělali a za chvilku kouřili shishu s náma.
Po dalších 2 bucketech se všichni 4 přesouváme k jezeru ve staré části Hanoje, kde má být velký ohňostroj. Všude jsou tisíce lidí a skutrů. Proplétat se mezi něma je docela o nervy. Ohňostroj byl krásnej a nakonec jsme náhodou sehnali i tu trávu od nějakých Vietnamců, který si zrovna dopřávali. Celkově byla atmosféra vážně přátelská. VIDEO
Vracíme se zpátky do Basu, kde to už vážně žilo. To je něco pro nás, tak objednáváme další 2 buckety a se všema se bavíme. Za chvilku nám přinesou Happy ballon, který je naplněný rajským plynem. Potom všem, co jsme měli v sobě to byla vážně sranda 😀 Čas ubíhal pekelně rychle, tak brzo následoval přesun na další diskotéku. Hned jsme si tam vzali bong a dávali si tabák. Přitom jsme potkali Johannese z Norska s kterým jsme zažili párty v Halong Bay. Svět je vážně malý a proto milujeme cestování.
Nevím, jak je to možné, ale když jsme šli zpátky do clubu, tak jsem u sebe už měl jednu místní holku. Najednou máme s Gazou každý u sebe 2 frajerky 😀 Pokud jseš bílej, tak Asii prostě musíš milovat 😀 Párty se rozjela jak hovado a klub byl plnej k prasknutí. Nešlo se hnout, ale o to to bylo lepší. Najednou potkáváme Thomase, kterého jsme taky poznali v Halongu. Hned jsme si spolu dali bonga a dokonce s trávou, protože nám jeden Vietnamec dal celej pytel gratis. Samozřejmě jsme to celý zhulili 😀 Na to jsme si dali ještě balonky a byl pravej čas jít spát.
Thomas byl uplně mimo, tak jsme mu nabídli, že ho dovedeme domů. Jeho kamarádi se začali bát, protože cesta vedla dost temnými uličkami, ale Thomas nám věřil, tak jsme je tam nechali, ať si to najdou podle sebe. Thomase jsme dovedli do backpackers hostelu a šli hledat další disco. Bohužel už bylo všechno zavřené. Tak jsme si koupili pivko v obchodě a rovnou si domluvili rande s krásnou mladou prodavačkou 😀 Doma jsme už jen udělali nahrávku a šli v 6 spát..
Danny