Ráno se probouzíme a Danny se mě ptá, jestli mám jeho mobil. Tázavě se na něj koukám, jestli si nědělá srandu a v jeden moment začínám váhat, jestli jsem včera fakt nebyl až tak moc na sračky, že bych si to nepamatoval. V tom se ale jasně vybavuji, že když jsem odcházel, chtěl jsem mu ho sice vzít, jako ostatní věci, ale mobil jediný si nechal u sebe. Rozvzpomenu se taky i na naší konverzaci v noci, kdy jsem mu popisoval cestu do hotelu, zatímco jsem zvracel do záchodu. 😀 Najednou začínáme dávat střípky z předchozí noci dohromady a Danny si začíná vybavovat co všechno vlastně včera podnikal. 😀 No je to rozhodně velká prdel, ale srandu přerušuje fakt, že jsme přišli o další SD kartu. Ihned se koukám do mobilu, která to byla. Bohužel ta větší, čili asi dvě stovky fotek, desítky videií a taky 15-20 hodin nahrávek do cestopisu! Rázem už mi tak do smíchu není. 😀 Teď se nad tím bavím, ale v ten den jsem propadal zoufalství, že už to snad ani není možný. Říkám Dannymu, že je to fakt č*rák, ale zároveň už mám s tímto tématem bohaté zkušenosti a navrhuji jít na pivo.

První hospůdka, pár pivek, něco k jídlu a poprvé ochutnáváme i místní bong. 😀 Parta mladejch Vietnamců nám ho dává ochutnat. Vietnamskej tabák se tady kouří ze speciálních bongů a musím říct, že to je fakt nášup! Na několik vteřin jste jak totálně zhulený… Pak odcházejí a bong si půjčujeme od majitele restaurace. Mají ho totiž úplně všude. Chvíli se ještě kamarádíme a pak jdeme šmejdit po městě. Dnešním cílem je sehnat výlet na Halong Bay. Zvolili jsme klasickou metodu obejít všechny turistické centra a vybrat tu nejlepší v poměru cena/výkon. Ceny se pohybují okolo 50-90$ v závislosti na kvalitě lodi. Na té nám tolik nesejde, jde nám především o cenu a ještě zvažujeme variantu číslo dvě. Pronajmout motorku, dojet do přístavu a chytnout trajekt.

Nakonec se přece jen přikláníme k organizované akci a cenu srážíme na 47$ za loď s poznámkou „not so good, not so bad“ – čili prostřední varianta. 😀 V podstatě vám tady prodávají 3 druhy lodí, ale o tom, jak to všechno vypadá doopravdy v příštím článku. Podstatné je, že jsme sehnali a máme splněno. Zítra si pro nás přijedou do hotelu. Jdeme si to vyjednat k nám do hotelu, aby nám pohlídali naše bágly, zatímco budeme na výletě. Jakmile je vše domluvené, vydáváme se do víru velkoměsta. Stejně jako včera zaplouváme do Base baru, kde si vyjednáváme happy hour na vodnici a drinky v ne happy hour hodinu a začínáme lejt long islandy. Stejně jako včera se sem v jednu hodinu navalí neskutečné množství mladých lidí a začíná pařba. Okolo 23.hodiny se ale končí a přesouvá se na další diskotéku. Připojíme se teda k davu, který vede nemluvící Vietnamec. Přecházíme čtyřproudovku a míříme do temných uliček, až si místy říkáme, jestli nás zase někdo nevede někam na porážku, ale naštěstí brzy přicházíme do cílové stanice. 😀 Navazujeme všemožné kontakty, bavíme se a pak jdeme pomalu spát, protože nás čeká zítra výlet na Halong Bay! Cestou jsme teda ještě stihli trochu odbočit špatně, ale nakonec jsme v pořádku došli domů a zalehli.

Gaza

<< PŘEDCHOZÍ | DALŠÍ >>