Hned po probuzení se domlouváme, co budeme dneska dělat. Nic kloudnýho nevymyslíme, pokud si k tomu nesedneme na vychlazený pivko 😀 Jelikož jsme tady už známá firma, tak nám pivka ihned přistávají na stole. Nakonec se rozhodneme zase půjčit kola a projet to tady trochu. Každým dnem tady přibývají výzdoby na svátek Tet a celkově je to tady krásně barevný a načančaný.

Kola půjčujeme nedaleko od našeho hotelu a to jen díky tý kočičce, co je půjčovala – každý má nějakou slabost 😀 Jako první jedeme pro Báhn mi. Po cestě nám mávají servírky z našich hospůdek a za chvilku jsme už u stánku, kde smlouváme za vegetariánskou verzi. Jezdíme si jen tak na blind, kam nás řídítka zavezou. Dostáváme se až ke starému japonskému mostu v centru města. Všude jsou lampióny mezi baráky a celkově je to tady dost útulný.

Je docela ještě brzo, tak se rozmýšlíme, že pojedeme zase k moři a tentokrát na druhou pláž. Trošku nám hrabe, tak jezdíme jak blázni, ale užíváme si to. Když dorazíme na pláž, tak nás dost překvapila její podoba. Jsou tady postaveny nějaký plechový zátarasy a celkově je to nic moc pláž. Holt Vietnam nemá tak krásné pláže jako Filipíny nebo Thajsko. Vlny jsou tu pořádné, tak si na chvilku sedáme a kocháme se tou obrovskou silou, kterou moře disponuje.

Po chvilce se zvedáme a jedeme směrem do centra, protože máme ještě nějaký povinnosti. Gaza natáčí videa a já jedu napřed – sraz první hospoda! Dávám si jídlo, pivko a za chvilku přijíždí Gaza, který objednává to samé. Když dojíme, tak nasedáme do kola a jedeme zase jak blázni. Po cestě nás zdrží jen nějaké krásné hostesky, které točí Tiger beer. Poté už nám nic nebrání v návratu a vracíme kola. Na hotelu vyzvedáváme brýle, které si včera Gary zapomněl v hospodě a jdeme si vyzvednout košile a boty.

S košilemi jsme moc spokojený, takže chytáme klasický hrábě a objednáváme každý další 2. Ani jeden den za celý pobyt jsme nedodrželi náš denní budget, tak jsme doufali, že nás Vietnam trochu spasí. Bohužel nám přišel do cesty Hoi An a začínáme tady téct stovky dolarů – prostě 2 čůr*ci 😀 Poté vyzvedáváme boty. Jsou moc pěkný, tak Gaza objednává pro jistotu ještě jedny 😀 Spokojený s méně spokojenou peněženkou sedáme na pivko. Když ho dopijeme, tak v prostřední hospůdce potkáváme Garyho s ženou, takže mu můžeme konečně vrátit brýle a sedám si k nim. Gaza jde na pokoj hodit věci a po chvilce si dáváme sraz před Kimmy, kde nás čeká poslední přeměření.

Potom všem si jdeme sednout na pivko blízko k našemu hotelu, kde potkáváme Vítka. Jednoho čecha, který studuje Indonéštinu v Yogyakartě, kde jsme slavili vánoce. Kecáme s ním o všem možném a celkově je to příjemný večer. Vypráví nám, že si koupil motorku v Hanoji za 300$ a v Saigonu jí zase za 300$ prodá. Je to tady dost populární, takže příště toho rozhodně využijeme. Po klábosení stihneme koupit ještě výlet na další den a jdeme pomalu spát.

Danny

<< PŘEDCHOZÍ | DALŠÍ >>