Dnešek jsme si dali od výletů odpočinek a chceme jen nasávat atmosféru tohoto úžasného města. Dopřáli jsme si trochu víc spánku a vstali přesně na check out u Tonyho. Baťohy jsme nechali na recepci a šli rovnou na procházku po městě. První zastávka byla v jedné malé jídelně, kde nám připravili chutné Báhn mí.

Potom se vydáváme kousek vedle do jedné malé restaurace, kde jsme si před pár dny dávali výborné phó a dělala tady vážně krásná servírka. Je tady i dneska, tak objednáváme 2x bia Saigon a phó. Vietnamská kuchyně nám vážně chutná a když k tomu připočtu krásné holky a levné chutné pivo, tak jsme tady jak v ráji. Jako vždy si dáváme pořádnou porci chilly, takže do nás piva padají jak němci do krytu 😀

Po jídle se chystáme do naší cestovní agentury, kde si koupíme jízdenky na sever Vietnamu. Málem jsme cestou dostali infarkt, protože jsme narazili na několik kadeřnictví, kde stříhaly holky ve spodním prádle a podvazkách. Pohled to byl opravdu parádní, ale na tohle dneska čas bohužel není. Musíme skočit na jedno pořádně chlazený, abychom se trochu uklidnili a konečně se dostáváme do naší agentury. Fasujeme nějaký občerstvení, protože jsme dobrými zákazníky a jdeme domlouvat cestu  na sever. Prodavačka nám nabízí balíček nočních autobusů se zastávkami na nejzajímavějších místech. To nám vyhovuje, jelikož ušetříme peníze za ubytování a zároveň ušetříme spoustu času nočními přesuny. Rozmýšlíme kde všude si uděláme zastávku a kolik dní si vyhradíme na jednotlivá města. Ceny jsou momentálně výrazně dražší, protože je za pár dní svátek tet, což je zde něco jako Vánoce a Silvestr v jednom a vrací se domů Vietnamci z celého světa. S tím už ale bohužel nic neuděláme, tak nás hlavně zajímá, aby měl autobus záchod, nabíječku a wifi. Prodavačka nás ujišťuje, že autobus má vše potřebné, takže v pořádku.

Lístky máme koupený, takže jsme splnili hlavní úkol dne. Musíme nějak zabít čas, takže se hned jdeme kouknout do Legends baru, jestli už nemají nový pivo, který jsme tady všechno včera vypili 😀 Bohužel máme smůlu, tak se přesouváme hned vedle do Oysters baru, kde dáváme několik kousků. Zase probíráme snad všechny možný témata a sledujeme život na ulici. Už jen sledovat ty lidi, skútry a celkově ruch tohoto města je obrovský zážitek. Nasáváme atmosféru plnými doušky a shodujeme se, že Vietnam zatím vůbec nezklamal, ale naopak velmi mile překvapil. Když se koukneme na hodinky, tak zjišťujeme, že klasicky nestíháme. Rychle utíkáme k Thonymu pro bágly a rychle na autobus. Naštěstí stíháme, ale zjišťujeme, že náš autobus nemá záchod, což bude po vypitých pivech problém. Taky nemá nabíječku a wifi je zrovna teď nefunkční. 😀 Necháváme tam bágly a jdeme ještě do naší agentury, abychom si postěžovali. Gaza jí vysvětluje, že nás teda pěkně podělala s těma záchodama a nabíječkou, ale zvedla telefon a zavolala jim, že prý nám řidič zastaví kdykoliv budeme chtít a mobil si můžeme nabít u něj. Ačkoliv jsme stále trochu nasraný, tak se vracíme k busu, který akorát vyráží, tak dopíjíme pivka, děláme nahrávky a usínáme.

nestíháme autobus - máme na salámu :D

nestíháme autobus – máme na salámu 😀

Danny

<< PŘEDCHOZÍ | DALŠÍ >>