Dneska mě čeká zase přesun o dům dál, konečně. Já prostě na ty města (a zvlásť velký) nejsem, ale zároveň byla pro mě povinnost navštívit jedno z nejhezčích měst Íránu. Bylo tu fajn, ale je čas se posunout dál.

Před devátou nasedáme s Filipem a Santiagem do domluveného auta před hostelem. Ani trochu nás nemůže překvapit, když k nám ještě přiběhne recepční s přáním hezké cesty a ujištním „one car 50 euro, okay?“. Tomu se samozřejmě zasmějeme, čímž pochválíme jeho pokus, ale jedeme za 45 jak jsme byli předem domluvený. Za pokus nic nedáš, ale není vůbec fér měnit cenu, když už člověk sedí v autu.

Jsem trochu nachcípanej, tak volím po cestě raději spánek. První zastávka je ve městě Natanz, kde je jen jedna mešita a je to docela nuda. Dostáváme aspoň od řidičů nějakého zájezdu kafe zdarma a už o zase frčíme dál. Krajina je tady úplně jiná než jsem měl možnost vidět v Íránu, takže tentokrát nespím – do Abyaneh je to stejně jen kousek.

Po příjezdu na místo máme 3 hodiny na prohlídku. Ze začátku sice jdeme z klukama na druhou stranu, ale za chvilku jsme už v týhle červený osadě. Je to tady dost turistický, ale rozhodně to tady stojí za návštěvu. Je Je to zase něco trochu jiného než jsem zatím v Íránu navštívil. Navíc jsem tady na podzim a barevné stromy krásně dokreslují tohle místo. Nakonec týhle prohlídky jdeme na protější kopec, abychom viděli tohle malebný městečko celé z dálky. Pak si zde dáváme oběd a jedeme dál.

Cestu do Kashanu zase prospávám, což mě trochu mrzí. Jeli jsme prý kolem základny s jadernými zbraněmi a vypadalo to jak v nějakém filmu. V Kashanu se ubytováváme v hostelu za 4€ na noc. Máme dokonce pokoj pro 3, takže paráda. Kluci zůstávají na pokoji a já se dávám na průzkum okolí. Nejdřív nalézám falafel za 15k rialů na který jsem nakonec pozvanej od dvou hodnejch týpků. Když se ke mně přidají i kluci, dáváme si výbornou místní zmrzlinu faloodeh. Pak se jdeme kouknout na jeden krásnu místní hotel, jednu mešitu a po večeři spánek, protože nás zítra čeká výlet do pouště.

Danny

Útrata: 50k rials vstup Abyanah, 10k rials sušenky, 50k rials oběd, 600k rials taxi, 15k rials nealko pivo, 30k rials zmrzka, 110k rials večeře, 200k rials hostel