Ráno nás přiváží autobus do Banaue, kde nastupujeme do minibusů a míříme ještě kousek dál do Batadu. Cesta nám sem netrvala tak dlouho, jak jsme čekali, takže jsme už asi o půl 8 zastavili u jedné místní restaurace, kam jdeme všichni na snídani. Po ní okolo stolů prochází jeden chlápek a nabízí průvodce po horách. Domlouváme se na dvoudenním treku po horách za 4k pesos. Ještě se k nám snaží někoho připojit, abychom to měli levnější, ale nikdo se nenašel, takže platíme a zamlouváme si jízdenky na cestu zpět do Manily.

Vycházíme ven, kde se seznamuje s naším průvodcem Gabrielem, který nám vždy bude po ruce. Nastupujeme do tuktuku a veze nás na první vyhlídku, kterou jsme sice neměli v ceně, ale je pěkné počasí, tak nás zaveze nejprve tam. Nabízí se nám nádherný pohled na rýžové terasy a Gabriel se nás ptá, proč si to nefotíme, že si to tady fotí všichni. Nemáme čím, takže ukládáme do paměti a nastupujeme zpět do tuktuku. Vyjíždíme kousek nahoru do kopce, kde začne naše cesta. Vystupujeme a dál jdeme po svých. Cesta je velice strmá a po pár minutách transformujeme kalhoty na kraťasy a sundaváme bundy, protože ačkoliv je tady v horách o dost chladněji, cestou se dost zahřejeme. Asi po půl hodině končí asfaltová cesta a dál už po hlíně okolo hor.

Cestou se nám nabízí nádherné výhledy a moc si to užíváme. Po pár hodinách dorazíme do první vesničky, která je schovaná v horách a kde si zajdeme na oběd. Gabriel nás vede do jednoho z místních domků, kde vaří příjemná žena a seznamujeme se se starším párem Francouzů, kteří se také rozhodli pro dvoudenní trek. S Dannym se dohadujeme, jestli máme v ceně i jídlo, protože já slyšel included a když sem nebyl u stolu, tak prý Dannymu říkal excluded. Vzhledem k tomu, že jdeme platit, budeme mít brzy jasno. Gabriel ale bere náš účet a jde dovnitř zaplatit, aniž by si bral naše peníze – paráda.

Posilnění se vydáváme na další cestu. Přes rýžová políčka máme namířeno do dalších hor. Zlehka poprchává, takže musíme být na kluzkých kamenech opatrní, protože další políčka pod námi jsou asi 2 m a nikomu z nás se do nich nechce padat. 😀 Po několik minutách se dostáváme k potůčku, který přeskakujeme a pokračovat budeme do strmých hor. Tady už začíná pršet hodně, takže nasazujeme pláštěnky na batohy, které si sebou taháme v rámci tréninku a přípravy na náročnější treky. Hustý déšť nás doprovází až na vrchol a po krátkém odpočinku pokračujeme v cestě k největším rýžovým terasám na světě. Déšť ustal a zároveň se nám naskytl ten neuvěřitelný pohled! Dokonale vymyšlený systém, který byl vybudován cca před 2 tisíci lety a zapsán na světové dědictví UNESCO v roce 1995. Gabriel nám nabízí, že ještě můžeme zajít na vodopád Tappiya, ale nakonec to necháme na zítra ráno a jdeme po rýžových terasách ještě kousek nahoru a směrem k několika domům na druhé straně, abychom se tam ubytovali.

A jsme tady! Dole pod rýžovými políčky leží malá vesnička.A jsme tady! Dole pod rýžovými políčky leží malá vesnička.

Paní domácí nám ukazuje slušný pokoj za 500 pesos pro oba, tak bereme a Gabriel to jde zařídit. My se mezitím zabydlujeme, sprchujeme a pak si jdeme ukázat, co chceme na večeři. Danny si vybral pizzu, která byla udělaná jako langoš z nějakýho sladkýho těsta, takže aspirovala na tu vůbec nejhorší pizzu, kterou jsme kdy ochutnali. 😀 Já zvolil naštěstí nějakou klasickou rýži se zeleninou, takže jsem se aspoň najedl a pak jsme šli pro piva k paní, kterou jsme potkali cestou sem a která měla vysokohorskou přirážku nižší, než byla ta u nás. 😀 Asi v 8 hodin večer se tady ale vypíná proud, takže naše party skončila poměrně dost brzo a přesunuli jsme se na kutě, abychom se pokusili usnout a načerpat síly na zítřejší trek k vodopádu a zpět k autobusu.

Ne, tohle není photoshop! Tohle je výhled z terasy našeho ubytování! Fotky pořídili naši přátelé Ondra Veselý a Bára Synečková, kteří navštívili Batad pár měsíců po nás. Velké díky!Ne, tohle není photoshop! Tohle je výhled z terasy našeho ubytování! Fotky pořídili naši přátelé Ondra Veselý a Bára Synečková, kteří navštívili Batad pár měsíců po nás. Velké díky!

Gaza

<< PŘEDCHOZÍ | DALŠÍ >>