Budík nás budí brzy ráno, abychom toho stihli dneska hodně. V rámci úspor si k snídani děláme znovu špagety. Pak už stačí jen trochu poklidit, zabalit a vyrazit na další průzkum města. Jako první jsme navštívili Neapolský San Ferdinand. Následně jsme šli směrem k moři a podél pobřeží k autobusovému nádraží. Autobus nám jede až po obědě, takže hledáme něco k jídlu. Nakonec to vyhrál Arab, který nám s Gazou připravil falafely – takové naše klasické jídlo na cestách. Po jídle se nám podařilo najít i obchod, kde jsme nakoupili nějaký pivka a víno, aby cesta utekla rychle.

I když jsme nakonec místo vína zvolili odpočinek, tak cesta ze západního na východní břeh Itálie utekla velmi rychle. V Bari nemáme bohužel moc času, takže se nezdržujeme a ihned jdeme na průzkum města. Tohle 400 tisícové město je po Neapoly druhé největší v jížní Itálii. Centrum městečka je čisté a upravené. Vypadá to tady, jak v nějakém lázeňském městě. U obchodu s Pandorou děláme frontu, aby bylo vše, jak má být. 😀 Kdo bydlí v Praze, tak to ví, jak to u Pandory vypadalo před vánocemi. Jakmile dorazíme k moři, dáváme si pauzu a zvažujeme další program. Rádi bychom zašli někam na jídlo, ale bohužel nás tlačí čas a nepodařilo se nám zatím nic najít. Po západu slunce se z Bari stává značně odlišné město a musím říct, že se mi líbilo mnohem více.

Bohužel nás tlačí čas, tak se musíme s Bari rozloučit a honem na letiště. Dost nás rozladila cena metra. To na letiště stojí 5€, což je docela pálka, ale nemáme na výběr.  Na cestu a čekání na letišti kupujeme ještě nějaký kuželky. Nebyl bych to já, kdybych něco neztratil. Bohužel pro mě to byla letenka a vzhledem k tomu, že chodíme do letadla vždy jako poslední, tak to bylo i trochu se stresem. 😀 Naštěstí se nade mnou milé pracovnice slitovaly a dali mi „provizorní“ letenku s razítkem a jménem. Konečně můžeme letět!

Po příletu na Maltu nás čekalo nemilé překvapení. Když jsme si šli vyzvednout předem zaplacené auto, které jsme si rezervovali na Ryanairu, autopůjčovna po nás chtěla další peníze – více jak 100€. Bohužel je už pozdě večer a nemáme moc na výběr. Auto si raději důkladně fotíme, protože se obáváme dalších problému s takovejma podělávačema. Na Maltě se řídí obráceně, takže už u prvního kruháče je o zábavu postaráno a že jich tady je. 😀 Navigátor Ondra nás provezl asi těmi nejmenšími uličkami snad v celé zemi, ale hlavně že to bylo nejkratší. 😀 Hodně nás překvapilo jaký je tady klídek. Tohle je na cestování mimo sezónu úplně nejlepší. I ty nejvíc profláknutý místa má člověk často sám pro sebe. Malta je malá země, takže jsem v našem bytě cobydup. Jen po příjezdu nastal takový menší problém, když jsme se nemohli dozvonit na majitelku. Nakonec se i ta ukázala a my byli odměněni úplně prázdným barákem a jedním z nejlepších ubytováních, co jsme kdy měli – obrovská kuchyně s obývákem, 2 prostorné ložnice a 2 koupelny se záchodem, prostě paráda! Jedinou kaňkou byl fakt, že jsme nenarazili skoro na žádný obchod a už vůbec né otevřený. Sice máme jeden v našem baráku, ale samozřejmě zavřený. Proto se ptáme naší „domácí“, kdy se otevírá. Nebudu lhát, jsme prostě klikaři, protože paní je majitelka nejen tohoto bytu, ale i obchodu. Takže bereme peníze a jde se nakupovat! Dokonce jsme mile překvapený cenami – čekali jsem mnohem větší pálky na tomto ostrově, ale je to srovnatelný s Itálií. Kupujeme zásoby jídla a hlavně pití, abychom si dnešní večer náramně užili. Přivítací párty byla parádní, ale čas je tady našim nepřítelem, takže vše s mírou. Zítra nás čeká objížďka severního ostrova!

Danny

<< PŘEDCHOZÍ | ÚVOD | DALŠÍ >>